بیمه پاسارگاد
نمایندگی فردین خدابخشی ( کد2410 )
تلفن: 33632007-021

بیمه موتور سیکلت

مشخصات موتور سیکلت

شرکت بیمه گر قبلی را انتخاب کنید

تاریخ شروع و اتمام بیمه قبلی

تعویض پلاک

الحاقیه انتقال تخفیف

تعداد خسارت را در صورت وجود انتخاب کنید

بیمه موتور سیکلت در واقع همان بیمه شخص ثالث موتور سیکلت می باشد. که در این محتوا به بررسی مواردی همچون پوشش های بیمه موتور سیکلت، استعلام قیمت بیمه موتور سیکلت، بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه، قیمت بیمه موتور سیکلت، خرید بیمه موتور سیکلت و .... می پردازیم.

پوشش های بیمه موتورسیکلت کدامند؟

1.    خسارت مالی وارد به اشخاص ثالث: 

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت خسارت مالی وارد به خودروی مقابل یا خسارت وارد به درب پارکینگ، گاردریل، درخت یا هر نوع خسارت  مالی وارد به اشخاص ثالث را پرداخت می کند. همچنین بیمه شخص ثالث خسارت وارد به محموله موجود در وسیله نقلیه زیاندیده را نیز پرداخت می کند.
توجه کنیم که خسارت وارد به بار ( محموله) مقصر حادثه و همچنین خسارت وارد به موتورسیکلت مقصر حادثه ( نه طرف مقابل) قابل پرداخت نیست.

2.    خسارت جانی وارد به اشخاص ثالث:

در بیمه موتور سیکلت سرنشینان خودروی مقابل، عابرین پیاده، و شخص ترک نشین موتورسیکلت شخص ثالث به حساب می آیند و خسارت آنها قابل پرداخت و تحت پوشش می باشد.

3.    خسارت جانی راننده موتور سیکلت مقصر حادثه:

در بیمه موتور خسارت وارد به راننده مقصر حادثه نیز در صورت داشتن گواهینامه معتبر قابل پرداخت و تحت پوشش می باشد. لازم است بدانیم در صورتی که راننده مقصر فاقد گواهینامه معتبر باشد خسارت وارد به او قابل پرداخت نیست اما خسارت وارده به اشخاص ثالث حتی اگر راننده مقصر فاقد گواهینامه باشد پرداخت می گردد.

قیمت بیمه موتور سیکلت چقدر است؟

قیمت بیمه موتور سیکلت بر اساس عوامل اساسی زیر مشخص میگردد

1.    نوع موتورسیکلت : 

انواع موتور سیکلت بر اساس تقسیم بندی بیمه مرکزی برای تعیین حق بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر می شود: 
الف : موتور گازی
ب: موتور یک سیلندر و موتور برقی
ج: موتور دو سیلندر و بیشتر
د: موتور ساید کار و سه چرخ

2.    نرخ دیه : 

اساسی ترین عامل تعیین نرخ بیمه موتورسیکلت، مبلغ دیه در سالی می باشد که برای خرید بیمه موتور اقدام می کنید.

3.    تخفیف عدم خسارت سالهای قبل :

به ازای هر سال تخفیف عدم خسارت 5 درصد از مبلغ حق بیمه کسر می گردد و حداکثر میزان تخفیف 70 درصد می باشد. این عامل نیز تاثیر بسزایی در تعیین قیمت بیمه موتور دارد.

4.     پوشش مالی بیمه موتورسیکلت:

میزان پوشش مالی که برای خرید بیمه موتور انتخاب می کنید نیز در تعیین قیمت بیمه موتور تاثیر گذار است. هر چقدر پوشش مالی بیشتری انتخاب کنید بدیهی است که قیمت بیمه موتور افزایش می یابد. 
با توجه به اینکه خسارت مالی وارد شده از جانب موتور سیکلت به خودروی مقابل چندان زیاد نیست پوشش مالی با مقدار پایین نیز معمولا برای موتور سیکلت کفایت میکند.

5.    جریمه دیر کرد:

اگر بیمه موتور سیکلت به موقع تمدید نگردد به ازای هر روز تاخیر جریمه دیر کرد در نظر گرفته می شود، که این مورد نیز سبب افزایش قیمت بیمه موتور می گردد.

6.    سال ساخت موتور:

اگر از سال ساخت موتور بیش از 15 سال گذشته باشد به ازای هر سال 2 درصد به مبلغ حق بیمه موتور اضافه می گردد و این افزایش تا حداکثر بیست درصد افزایش می یابد.

  • بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه

یکی از مدارک مورد نیاز برای صدور بیمه موتور سیکلت گواهینامه میباشد. اما برخی از مالکان موتورسیکلت خودشان فاقد گواهینامه موتورسیکلت هستند و موتور را در اختیار اشخاص دیگری قرار می دهند . بنابراین صدور بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه در حال حاضر در بیمه نشان امکان پذیر است. همچنین مالک موتور سیکلت می تواند گواهینامه یکی از دوستان یا اقوام خود را برای صدور بیمه نامه ارسال کند. با این حال همچنان صدور بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه در بیمه نشان امکان پذیر میباشد.
در مورد خسارت ایجاد شده توسط موتورسیکلتی که دارای بیمه نامه می باشد ولی راننده آن فاقد گواهینامه است باید بدانیم که شرکت بیمه گر خسارت جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث را پرداخت می کند ولی بعدا شرکت بیمه گر خسارت پرداخت شده را با طرح شکایت از راننده مقصر وصول می کند.
لازم و مهم است بدانیم که به راننده مقصر اگر فاقد گواهینامه باشد و آسیب جانی ببیند خسارتی پرداخت نمی گردد.

مدت بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

در بیمه نشان خرید بیمه موتور با مدت شش ماهه و یکساله امکان پذیر میباشد.

تخفیف عدم خسارت در بیمه موتور سیکلت

به ازای هر سال تخفیف عدم خسارت ، 5 درصد تخفیف بیمه موتور در نظر گرفته می شود. و حداکثر تخفیف بیمه موتور 70 درصد میباشد.

  • انتقال تخفیف در بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

در حال حاضر وقتی موتور سیکلت فروخته می شود تخفیف عدم خسارت آن متعلق به مالک قبلی می باشد. 
برای انتقال تخفیف موتورسیکلت فروخته شده به موتورسیکلت جدید، شما می بایست برگه الحاقیه حذف و نگهداری تخفیف را بگیرید.
مدارک لازم برای گرفتن الحاقیه حذف و نگهداری تخفیف:
    تاریخچه پلاک:
شماره پلاک موتور فروخته شده را یادداشت کنید و با ارائه کارت ملی خودتان به مراکز تعویض پلاک ببرید و برگه تاریخچه پلاک بگیرید.

    یا مدرکی که نشان دهد موتور سیکلت را فروخته اید:
این مدرک می تواند وکالت نامه قطعی فروش موتور سیکلت باشد که باید از دفاتر اسناد رسمی بگیرید. 
اگر شما کپی برگ سبز صادر شده برای خریدار موتور را نیز بتوانید از او بگیرید این نیز مدرکی است که نشان می دهد شما موتور را فروخته اید. در برگ سبز نام خریدار به عنوان مالک موتورسیکلت درج شده است که نشان می دهد شما موتورسیکلت را فروخته اید.
این دو مدرک ( تاریخچه پلاک و مدرک فروش موتور سیکلت) را به آخرین نماینده ای که برای موتور سیکلت شما بیمه نامه صادر کرده است بدهید، الحاقیه حذف و نگهداری تخفیف را برای شما رایگان صادر می کند.
حال شما با داشتن این برگ الحاقیه حذف و نگهداری تخفیف می توانید تخفیف بیمه موتور سیکلتی را که فروخته اید در هر شرکت بیمه گری به موتور سیکلت جدید خود منتقل کنید.
این روند برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو نیز مصداق دارد. 

  • چرا از بیمه نشان بیمه موتور را خریداری کنیم؟

بیمه نشان پس از فروش بیمه نامه مشتری را رها نمی کند بلکه در زمان خسارت راهنمایی و مشاوره مورد نیاز را به مشتری تا زمان وصول خسارت ارائه می کند. 

از آنجا که بیمه نشان نماینده مستقیم شرکت بیمه گر می باشد و صرفا یک واسطه فروش بیمه نامه نیست با کلیه مراحل پیگیری خسارت آشنایی دارد. بنابراین بهترین مشاوره را در زمان خسارت به مشتریان خود ارائه می کند.  

  • بهترین بیمه موتور سیکلت

بهترین بیمه موتور سیکلت بیمه ایست که با کیفیت ترین خدمات را در زمان خسارت ارائه کند. صرفا توجه به چند هزار تومان حق بیمه کمتر در زمان خرید بیمه نامه اشتباه محض است.    

  • ارزانترین بیمه موتور کدام است؟

اکیدا توصیه میکنیم در خرید انواع بیمه نامه هیچگاه به دنبال ارزانترین نباشید و همواره به دنبال بهترین خدمات باشید. زیرا ارزانترین بیمه ها در زمان خسارت کمترین خدمات را ارائه می دهند. 
توجه کنید برخی از شرکتهای بیمه به دلیل داشتن زیان انباشته بسیار زیاد صرفا به دنبال جذب منابع می باشند و به هر قیمتی حاضر به فروش بیمه نامه هستند. بدیهی است این گونه شرکتها در هنگام پرداخت خسارت توانمندی لازم برای سهولت پرداخت خسارت را ندارند.

  • استعلام بیمه موتورسیکلت:

برای محاسبه آنلاین بیمه موتور سیکلت، مشخصات موتور سیکلت و بیمه نامه سال قبل خود را در قسمت بالای همین صفحه وارد کنید تا در انتها قیمت بیمه موتور سیکلت به شما نشان داده شود . در این قسمت قیمت بیمه موتور را با انواع پوشش های مالی می توانید مشاهده کنید. 
با وارد کردن شماره موبایل خود پیامک برای شما ارسال میگردد که با وارد کردن کد می توانید وارد حساب کاربری خود بشوید.
با بار گذاری مدارک خواسته شده و تکمیل اطلاعات به درگاه بانک متصل می شوید و با پرداخت حق بیمه فرایند خرید آنلاین  بیمه موتور سیکلت تکمیل میگردد.
سپس کارشناسان ما بیمه نامه را صادر و برای شما ارسال می کنند.

 

سوالات متداول