بیمه پاسارگاد
نمایندگی فردین خدابخشی ( کد2410 )
تلفن: 33632007-021

شرایط و قوانین

شرایط و قوانین
مقدمه :
از اعتماد شما به بیمه نشان سپاسگزاریم
کاربر گرامی خواهشمند است موارد زیر را به دقت ملاحظه فرمائید.
ورود شما کاربر گرامی به وب سایت بیمه نشان و استفاده از خدمات آن به منزله آگاهی کامل از شرایط و قوانین آن و پذیرفتن آن می باشد. 
وب سایت بیمه نشان تابع شرایط و وقوانین جمهوری اسلامی ایران، شرایط و قوانین تجارت الکترونیک، قانون حمایت از مصرف کننده و قوانین بیمه مرکزی ایران و قوانین شرکت بیمه پاسارگاد می باشد. بنابراین کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه می باشد. همچنین شما می توانید در صورت وجود هر گونه ابهام با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در مورد ابهامات خود دریافت نمائید.

تعاریف
بیمه گذار، مشتری یا کاربر :
به شخص حقیقی یا حقوقی گفته می شود که اطلاعات شخصی خود را در وب سایت بیمه نشان وارد نموده و نسبت به ثبت سفارش بیمه نامه یا استفاده از سایر خدمات وب سایت بیمه نشان اقدام می نماید.
همچنین شخصی که نسبت به ثبت سفارش یا خرید بیمه نامه یا استفاده از سایر خدمات برای شخص سومی اقدام می نماید مشتری یا کاربر نامیده می شود و ملزم به رعایت کلیه قوانین میان وب سایت بیمه نشان و کاربر می باشد.
بیمه گر: 
بیمه گر شخص حقوقی است که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه ای دارای مجوز رسمی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد و در ازای دریافت حق بیمه از بیمه گذار، نسبت به جبران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشی از حوادث احتمالی، طبق شرایط درج شده در بیمه نامه متعهد می گردد. در وب سایت بیمه نشان بیمه گر، شرکت بیمه پاسارگاد می باشد.

بیمه شده:
شی یا شخصی است که احتمال وقوع  خطر یا خطرات ذکر شده در بیمه نامه سبب انعقاد قرارداد بیمه، گردیده است.

شرایط خصوصی
1.بیمه نشان یک وب سایت فروش آنلاین بیمه نامه است و هیچگونه کالای فزیکی در آن فروخته نمی شود. استفاده از خدمات بیمه نشان برای بیمه گذاران رایگان است. 
2. کلیه قیمتهای ارائه شده در وب سایت بیمه نشان از جانب بیمه پاسارگاد ارائه می گردند، در مواردی ممکن است بین مبلغ پرداختی کاربر و مبلغ حق بیمه مغایرتی بوجود آید، در این شرایط کاربر موظف به پرداخت مابه التفاوت مبلغ پرداختی می باشد. در مواردی که بیمه گذار مبلغی را مازاد بر مبلغ بیمه نامه واریز نماید، بیمه نشان خود را موظف به برگردانده مبلغ مازاد می داند.
3. در صورت انصراف کاربر از صدور بیمه نامه، در صورتی که بیمه نامه تا قبل از اعلام انصراف کاربر صادر نشده باشد، مبلغ واریزی کاربر به حساب ایشان واریز می گردد. در صورت صدور بیمه نامه قبل از اعلام انصراف کاربر، شرایط فسخ بیمه نامه تابع شرایط فسخ بیمه نامه در بیمه پاسارگاد می باشد.
4.  اگر بیمه نامه فعلی بیمه گذار دارای الحاقیه باشد کاربر موظف به ثبت آخرین تغییرات بیمه نامه فعلی در وب سایت بیمه نشان می باشد.
5. کاربر موظف به ثبت صحیح اطلاعات در وب سایت بیمه نشان می باشد و مسئولیت ارائه صحیح اطلاعات برعهده کاربر است. همچنین کارمندان بیمه نشان بیمه نامه را بر اساس اطلاعات وارده شده توسط کاربر صادر می کنند. بنابراین در صورتی که بیمه نامه به علت عدم ارائه اطلاعات صحیح توسط کاربر، با اطلاعات صحیح صادر نشود، مسئولیت آن به عهده کاربر می باشد. 
6. در حال حاضر راه های ارتباطی بیمه نشان با کاربران و بیمه گذاران، شماره تلفن 02133632007، شماره پیامکی 981000551451 ، حساب کاربری کاربران،   ایمیل     
bimeneshan@gmail.com   
می باشد. بنابراین برقراری ارتباط با کاربر به روشهایی غیر از روشهای مذکور از جانب بیمه نشان نبوده و بیمه نشان نسبت به آنها هیچگونه مسئولیتی ندارد.
7. در صورتی که کاربر در ساعات اداری نسبت به خرید بیمه نامه شخص ثالث اقدام کند و اطلاعات وارد شده از جانب کاربر صحیح باشند و در سامانه صدور بیمه نامه شرکت بیمه پاسارگاد اختلالی وجود نداشته باشد، بیمه نامه شخص ثالث در همان روز صادر می شود. در غیر این صورت صدور بیمه نامه به روز بعد موکول می گردد.
در صورت خرید بیمه نامه در ساعات غیر اداری صدور بیمه نامه شخص ثالث در روز کاری بعد انجام می گردد.
8. در مورد بیمه نامه هایی که نیاز به بازدید و کارشناسی اولیه دارند. زمان بازدید کارشناس از مورد و محل مورد بیمه، به صورت تلفنی با بیمه گذار هماهنگ می گردد. حضور بیمه گذار یا نماینده او، در ساعت هماهنگ شده، در محل الزامی است.
9. در مورد بیمه نامه هایی که نیاز به بازدید یا تایید کارشناسان بیمه پاسارگاد دارند، پرداخت مبلغ اولیه از جانب بیمه گذار به منزله بیمه شدن و تحت پوشش قرار گرفتن نمی باشد و هیچگونه تعهدی را برای بیمه پاسارگاد و بیمه نشان ایجاد نمی کند. بدیهی است در اینگونه موارد تا زمانیکه  بیمه نامه صادر نگردد و زمان بیمه نامه آغاز نشود مورد بیمه تحت پوشش بیمه پاسارگاد نمی باشد.
10. در بیمه های مسافرتی، بیمه نامه می بایست قبل از درج مهر خروج در پاسپورت شخص مسافر صادر گردد، در غیر این صورت بیمه نامه صادر شده فاقد اعتبار بوده و مسئولیت آن به عهده بیمه گذار می باشد. 
11. در صورت فسخ یا ابطال بیمه نامه، مبلغ برگشتی، بعد از طی مراحل اداری در بیمه پاسارگاد و عملیات بانکی عودت داده می شود.
12 . در بیمه نامه هایی که نیاز به بازدید و تایید کارشناس دارند امکان تغییر قیمت بیمه نامه و شرایط بیمه نامه وجود دارد. 
13. در مواردی که امکان صدوربیمه نامه نباشد به  کاربر در مورد عدم امکان صدور و شرایط خاص صدور اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است صرفا ثبت سفارش، و پرداخت مبلغ اولیه هیچگونه تعهدی برای بیمه نشان و شرکت بیمه پاسارگاد ایجاد نمی کند.
14. بیمه نشان به حریم خصوصی کاربرانش احترام گذارده و می کوشد نسبت به حفظ حریم خصوصی ایشان کوشا باشد.
15.حق تغییر قوانین و مقررات وب سایت بیمه نشان بدون اطلاع رسانی به کاربر، برای بیمه نشان محفوظ بوده و کاربر می بایست قبل از هر خرید قوانین و مقررات را مطالعه نماید، تا از تغییرات احتمالی مطلع گردد. خرید از وب سایت بیمه نشان به منزله اطلاع کامل ازجدیدترین قوانین وب سایت بیمه نشان می باشد.
16. کاربر در ارسال اطلاعات خود مکلف به رعایت صداقت می باشد. هر گونه عمد در ارائه اطلاعات غلط، حق اقدام قانونی را برای بیمه نشان و بیمه پاسارگاد محفوظ می دارد.

ارسال بیمه نامه

1. هزینه ارسال بیمه نامه به تمامی شهرستانها رایگان و به عهده بیمه نشان می باشد. ارسال بیمه نامه به شهرستان از طریق پست صورت می گیرد. 
2. ارسال بیمه نامه در محدوده شهر تهران توسط پیک صورت می گیرد.
3. در صورت درخواست مشتری مبنی بر تحویل فوری بیمه نامه، هزینه ارسال به عهده مشتری می باشد.
4. کاربر موظف است در مورد بیمه نامه های بدنه و مسئولیت که مشمول سابقه تخفیف عدم خسارت می گردند، بیمه نامه سال قبل را به بیمه نشان تحویل بدهد.